Aktualności

Stronicowanie

 • E-Lokata

  2023.02.01
 • Nowa odsłona aplikacji Nasz Bank

  2022.12.10
 • Przelew na telefon BLIK już dostępny w Aplikacji Mobilnej Banku

  2022.10.03
 • Usługa Express Elixir już dostępna w Bankowości Internetowej, Aplikacji Mobilnej i kasach Banku

  2022.10.03
 • Bank Spółdzielczy w Kolnie: wskaźnik kredytów nieregularnych bliski zera

  2022.08.31

  W sierpniowym wydaniu Miesięcznika Finansowego BANK ukazał się wywiad z Krzysztofem Kajko, prezesem Zarządu Banku Spółdzielczego w Kolnie, który w rankingu miesięcznika w kategorii „Bank progresywny o sumie bilansowej do 500 mln zł" otrzymał wyróżnienie. Fragmenty wypowiedzi prezesa banku w Kolnie, które naszym zdaniem mogą być inspirujące dla innych bankowców, nie tylko spółdzielczych.

  Rozpoczynałem kierowanie bankiem u progu przemian ustrojowych, czyli na przełomie lat 1989/90, kiedy wchodziła w życie ustawa o uporządkowaniu stosunków kredytowych, co doprowadziło do wzrostu oprocentowania kredytów dla budownictwa mieszkaniowego z 3% do 480%.

  Równocześnie zaczęła się wolna amerykanka w lokalnym sektorze finansowym, banki spółdzielcze zostały uwolnione z dotychczasowego nadzoru (BGŻ), zaczęły prowadzić działalność w całej Polsce, niekiedy zawierając umowy z niezweryfikowanymi kredytobiorcami.

  Rozsądek, który procentuje

  Od samego początku trzymałem się rynku lokalnego, związanego z powiatem kolneńskim, z wyłączeniem miasta i gminy Stawiski, gdzie funkcjonuje inny bank spółdzielczy. Zawsze stosowałem zasadę, że nie powinniśmy konkurować między sobą.

  W nową rzeczywistość gospodarczą wchodziliśmy z niemal zerowymi kapitałami, nawet budynek, w którym mieści się siedziba Banku, nie należał do nas i nie wchodził w skład funduszy własnych.

  Zdecydowaliśmy, że nie będziemy pozyskiwać kapitałów innymi metodami niż podział wyniku finansowego. Dzięki takiemu podejściu dysponujemy kapitałami przekraczającymi 9 mln euro, czyli 9 razy więcej niż minimalne wymogi kapitałowe dla banku spółdzielczego, i o 4 mln więcej niż potrzebuje bank komercyjny, żeby otrzymać licencję.

  Jesteśmy instytucją bezpieczną, przyjazną, nowoczesną i z tradycjami (120 lat działalności). Dzięki stosowaniu metod konkurencyjnych i rozwijaniu sieci sprzedażowej w mieście Kolno, zahamowana została ekspansja banków komercyjnych.

   

  Cały wywiad z prezesem banku w Kolnie dostępny pod artykułami:

  Źródło: aleBank.pl

 • USTAWOWE WAKACJE KREDYTOWE

  2022.07.26

  Od 29 lipca 2022 r. będzie można złożyć wniosek o ustawowe wakacje kredytowe.

  W ramach ustawowych wakacji kredytowych można zawiesić spłatę 1 kredytu hipotecznego w PLN przeznaczonego na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych.

   

  Z zawieszenia spłaty raty kredytu można skorzystać, jeśli:

  - umowa została zawarta przed dniem 01.07.2022 roku

  - okres kredytowania kończy się po dniu 31.12.2022 roku.

  Termin składania wniosku:  najpóźniej w dniu terminu spłaty raty wnioskowanej o zawieszenie.

  Formy składania wniosków o wakacje kredytowe:

  • system bankowości elektronicznej, poprzez dedykowany elektroniczny formularz wniosku,
  • złożenie wniosku w  Centrali Banku Spółdzielczego lub Oddziałach Banku: w Małym Płocku, Turośli i Grabowie;
  • dostarczenie wniosku do Banku drogą mailową na adres sekretariat@bskolno.pl, wyłącznie gdy załączony wniosek opatrzony jest kwalifikowanym podpisem elektronicznym ,
  • dostarczenie wniosku drogą pocztową na adres Banku

  Wniosek o zawieszenie spłaty raty kredytu do pobrania pod linkiem: wniosek

 • Bank Spółdzielczy w Kolnie nagrodzony przez Związek Banków Polskich

  2022.06.07

  W XXV edycji Krajowego Rankingu „Wyróżniające się Banki Spółdzielcze”, Bank Spółdzielczy w Kolnie otrzymał nagrodę w kategorii „Bank Progresywny”. Zaszczytne wyróżnienie wręczał Prezes Związku Banków Polskich, Pan Krzysztof Pietraszkiewicz. Z jego rąk nagrodę na wieczornej Gali Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej odebrał Prezes Banku Spółdzielczego w Kolnie, Pan Krzysztof Kajko. Podkreślenia godny jest fakt, że wyróżnienie otrzymały tylko dwa banki spółdzielcze.

 • Bank Spółdzielczy w Kolnie przekazał 10 000 zł darowizny na pomoc Ukrainie.

  2022.03.11
 • Pomoc dla Ukrainy

  2022.03.04
 • JAK DBAĆ O BEZPIECZEŃSTWO SWOICH PIENIĘDZY?

  2022.02.25

  Korzystając z bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej zawsze przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa.

  • NIGDY nie podawaj nikomu przez Internet lub telefon swoich danych osobowych, identyfikatorów ani haseł. 
  • Nie instaluj oprogramowania i nie ściągaj aplikacji pochodzących z nieznanych źródeł. 
  • Nie otwieraj maili od nieznanych nadawców, nie klikaj w załączniki do wiadomości czy smsów, które wydają Ci się podejrzane (np. pochodzą od firmy kurierskiej, chociaż niczego nie zamawiałeś w sklepach internetowych albo od dostawcy energii, z którym nie masz podpisanej umowy). 
  • Nie klikaj w linki prowadzące do stron rzekomo aktualizujących Twoje certyfikaty bezpieczeństwa lub system transakcyjny – bank NIGDY o to nie prosi w mailach. 
  • Uważaj na wiadomości, w których ktoś prosi Cię o dopłatę do jakiejś transakcji – upewnij się, najlepiej dzwoniąc do danej osoby lub firmy, czy prośba jest prawdziwa. 
  • Nie wysyłaj kodów BLIK nawet osobom znajomym, które proszą Cię o to przez Facebooka, messangera lub inny serwis społecznościowy, najlepiej zadzwoń i zapytaj, czy rzeczywiście ktoś miał do Ciebie taką prośbę.

  PAMIĘTAJ:

  • Korzystaj zawsze z aktualnego systemu operacyjnego oraz z aktualnych aplikacji. Zabezpiecz swój komputer aktualnym oprogramowaniem antywirusowym.
  • Korzystaj z poprawnych, czyli trudnych do rozszyfrowania haseł do komputera i do bankowości internetowej. Silne hasło powinno składać się z co najmniej 8 znaków, zawierać wielkie i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne. Nie zapisuj haseł ani ich nie przekazuj innym osobom.
  • Ustal bezpieczne limity przelewów internetowych i płatności kartą. Łatwo je zmienisz w bankowości elektronicznej.
  • Korzystaj z bankowości elektronicznej na własnym sprzęcie i w miejscu z zaufanym Internetem. Unikaj logowania w miejscach typu kino, kawiarnia, publiczne hot-spoty.
  • Zawsze po zakończeniu korzystania z bankowości internetowej klikaj w przycisk „Wyloguj”.
  • Logując się na stronę bankowości internetowej, sprawdź poprawność adresu i szyfrowanie połączenia (adres powinien zaczynać się od https://... a obok powinien być widoczny symbol zamkniętej kłódki). Sprawdź także dokładnie poprawność adresu URL pod kątem literówek i niestandardowych znaków, które bardzo często nie są widoczne na pierwszy rzut oka.
  • Zawsze zwracaj uwagę na komunikaty o błędach certyfikatów wyświetlane przez przeglądarkę internetową. Zrezygnuj z transakcji, jeśli cokolwiek wzbudzi Twoje wątpliwości.
  • Nie instaluj na swoim komputerze programów z nieznanych źródeł.
  • Na komputerze korzystaj z klawiatury ekranowej wprowadzając hasło.
  • Śledź informacje oraz komunikaty publikowane na stronie Banku oraz przesyłane na Twoją skrzynką w systemie bankowości elektronicznej.


  Jeśli ktoś dzwoni do Ciebie podając się za pracownika banku, jeśli otrzymujesz wiadomości, których nadawcy podszywają się pod bank lub po prostu coś Cię zaniepokoiło w związku z przelewami, zadzwoń do Naszego Banku.

  PAMIĘTAJ w przypadku czasowej niedostępności Twojej bankowości elektronicznej zachowaj spokój i nie ulegaj panice. Taki jest właśnie cel cyberprzestępców – wywołanie paniki, strachu i chaosu. Nie wspieraj ich w tym. Nie kieruj się również anonimowymi opiniami czy komentarzami np. z mediów społecznościowych czy forów internetowych. Upewnij się, że to wiarygodne informacje a nie „fake newsy”.

Stronicowanie

polityka prywatności powered by netadmin 7.28