44569
WPŁATOMAT

Aktualności

Stronicowanie

  • „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”

    2023.11.22

    W dniu 17.11.2023 roku Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Kolnie Krzysztof Kajko uczestniczył w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie w „Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia” pod hasłem „Młodzi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”

    Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

    Za najbardziej pomysłowe przebrania, Prezes Banku Spółdzielczego w Kolnie Krzysztof Kajko oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie Dariusz Łosiewski uhonorowali uczniów stosownymi nagrodami.

  • Klienci Banku Spółdzielczego w Kolnie mistrzami AgroLigi 2023

    2023.08.29

    W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku w dniu 24.08.2023 r., odbył się po raz 31 konkurs „Podlaska AgroLiga”. Zwycięstwo w branży rolniczej zdobyli Klienci Banku Spółdzielczego w Kolnie Państwo Dominika i Karol Bednarczyk. Gratulacje w imieniu Zarządu Banku złożył Wiceprezes P. Marcin Krejszeff.

  • Kredyt płynnościowy 2%

    2023.07.18
  • Bank Spółdzielczy w Kolnie wyróżniony przez Związek Banków Polskich

    2023.06.02

    Bank Spółdzielczy w Kolnie podczas uroczystej Gali, która odbyła się w Warszawie w dniu 31.05.2023 r., został uhonorowany prestiżowymi wyróżnieniami w XXVI edycji rankingu miesięcznika finansowego BANK - „Wyróżniające się banki spółdzielcze”.

    W kategorii „EFEKTYWNOŚĆ” Bank Spółdzielczy w Kolnie zajął II miejsce w Polsce, spośród banków spółdzielczych o sumie bilansowej do 500 mln zł. Kapituła nadając wyróżnienie wzięła pod uwagę wyniki finansowe Banku, jego parametry działania (ROE, ROA, wskaźnik C/I, koszt ryzyka) i związane z tym bezpieczeństwo prowadzonej przez Bank działalności.

    W kategorii „POPULARNOŚĆ” Bank zajął III miejsce w Polsce, również spośród banków spółdzielczych o sumie bilansowej do 500 ml zł. Oceniający zdecydowali się nagrodzić te banki spółdzielcze, którym Klienci najczęściej powierzali swoje oszczędności, a także od kogo najchętniej pożyczali środki finansowe.

    W imieniu Banku Spółdzielczego w Kolnie honorowe wyróżnienia odebrał Prezes Krzysztof Kajko.

  • E-Dopłata

    2023.06.01
  • E-Lokata

    2023.02.01
  • Nowa odsłona aplikacji Nasz Bank

    2022.12.10
  • Przelew na telefon BLIK już dostępny w Aplikacji Mobilnej Banku

    2022.10.03
  • Usługa Express Elixir już dostępna w Bankowości Internetowej, Aplikacji Mobilnej i kasach Banku

    2022.10.03
  • Bank Spółdzielczy w Kolnie: wskaźnik kredytów nieregularnych bliski zera

    2022.08.31

    W sierpniowym wydaniu Miesięcznika Finansowego BANK ukazał się wywiad z Krzysztofem Kajko, prezesem Zarządu Banku Spółdzielczego w Kolnie, który w rankingu miesięcznika w kategorii „Bank progresywny o sumie bilansowej do 500 mln zł" otrzymał wyróżnienie. Fragmenty wypowiedzi prezesa banku w Kolnie, które naszym zdaniem mogą być inspirujące dla innych bankowców, nie tylko spółdzielczych.

    Rozpoczynałem kierowanie bankiem u progu przemian ustrojowych, czyli na przełomie lat 1989/90, kiedy wchodziła w życie ustawa o uporządkowaniu stosunków kredytowych, co doprowadziło do wzrostu oprocentowania kredytów dla budownictwa mieszkaniowego z 3% do 480%.

    Równocześnie zaczęła się wolna amerykanka w lokalnym sektorze finansowym, banki spółdzielcze zostały uwolnione z dotychczasowego nadzoru (BGŻ), zaczęły prowadzić działalność w całej Polsce, niekiedy zawierając umowy z niezweryfikowanymi kredytobiorcami.

    Rozsądek, który procentuje

    Od samego początku trzymałem się rynku lokalnego, związanego z powiatem kolneńskim, z wyłączeniem miasta i gminy Stawiski, gdzie funkcjonuje inny bank spółdzielczy. Zawsze stosowałem zasadę, że nie powinniśmy konkurować między sobą.

    W nową rzeczywistość gospodarczą wchodziliśmy z niemal zerowymi kapitałami, nawet budynek, w którym mieści się siedziba Banku, nie należał do nas i nie wchodził w skład funduszy własnych.

    Zdecydowaliśmy, że nie będziemy pozyskiwać kapitałów innymi metodami niż podział wyniku finansowego. Dzięki takiemu podejściu dysponujemy kapitałami przekraczającymi 9 mln euro, czyli 9 razy więcej niż minimalne wymogi kapitałowe dla banku spółdzielczego, i o 4 mln więcej niż potrzebuje bank komercyjny, żeby otrzymać licencję.

    Jesteśmy instytucją bezpieczną, przyjazną, nowoczesną i z tradycjami (120 lat działalności). Dzięki stosowaniu metod konkurencyjnych i rozwijaniu sieci sprzedażowej w mieście Kolno, zahamowana została ekspansja banków komercyjnych.

     

    Cały wywiad z prezesem banku w Kolnie dostępny pod artykułami:

    Źródło: aleBank.pl

Stronicowanie

polityka prywatności powered by netadmin 7.29