48173
WPŁATOMAT

Aktualności

Stronicowanie

  • INFORMACJE OGÓLNE DOTYCZĄCE EURO- FATCA:

    2017.06.07

    Polska, jako państwo członkowskie Unii Europejskiej i Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju – zobowiązała się do wymieniania z innymi państwami informacji o aktywach finansowych rezydentów tychże państw zgromadzonych na rachunkach prowadzonych przez polskie instytucje finansowe, oczekując w zamian otrzymania analogicznych danych w odniesieniu do rachunków finansowych utrzymywanych dla polskich rezydentów podatkowych przez zagraniczne instytucje finansowe.

    W tym celu rządy na całym świecie wprowadzają standard automatycznej wymiany informacji w dziedzinie opodatkowania (ang. Common Reporting Standard, CRS), tj. wymóg zgłaszania i gromadzenia informacji obowiązujący instytucje finansowe na całym świecie, w tym również Bank Spółdzielczy w Kolnie

    W obszarze Unii Europejskiej (UE), istotnym aktem prawnym uprawniającym do wymiany takich informacji jest Dyrektywa Rady UE 2011/16/UE, dotycząca współpracy administracyjnej w obszarze opodatkowania. Wskazana Dyrektywa ustanawia wszystkie konieczne procedury lepszej współpracy pomiędzy organami administracji podatkowej w Unii Europejskiej. Dyrektywę tę zmieniono wprowadzając Dyrektywę Rady UE 2014/107/UE, poszerzając tym samym zakres współpracy pomiędzy organami podatkowymi o automatyczną wymianę informacji o stanie rachunku. Dyrektywę opublikowano w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej 16 grudnia 2014. link: http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=OJ:L:2014:359:FULL&from=PL

    Podstawą prawną w Polsce, uprawniającą do wymiany takich informacji jest - Ustawa z dnia 9 marca 2017 r. o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami - link: http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2017/648

    Działając w świetle przepisów Euro-Fatca, Bank Spółdzielczy w Kolnie zobowiązany jest określić, gdzie jego klienci powinni płacić podatki (co często wiąże się z określeniem ich rezydencji podatkowej). W celu uzyskania tych informacji Bank Spółdzielczy w Kolnie będzie korzystał z danych, które już posiada o swoich klientach, może również poprosić o dostarczenie brakujących danych.

    Jeśli okaże się, że klient jest rezydentem podatkowym kraju innego niż ten, w którym są prowadzone jego rachunki bankowe, Bank Spółdzielczy w Kolnie przekaże taką informację do lokalnych organów podatkowych. Organy podatkowe mogą następnie wymieniać te informacje z organami podatkowymi kraju, którego rezydentem podatkowym jest dany klient.

    Powyższy obowiązek dotyczy Klientów, którzy nabyli lub po 01.05.2017 r. będą zainteresowani nabyciem m.in. następujących produktów: rachunki bieżące, rachunki pomocnicze, lokaty terminowe, rachunki powiernicze, otwarte mieszkaniowe rachunki powiernicze, karty kredytowe.

  • Zebranie Przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Kolnie

    2017.06.05

    Zarząd Banku Spółdzielczego w Kolnie zawiadamia, że w dniu 16 czerwca 2017 r. o godz. 1000 w Kolnie, w lokalu – sala konferencyjna Banku przy ul. Kolejowej 2 - odbędzie się:

     

    Zebranie Przedstawicieli

    Banku Spółdzielczego w Kolnie

     

    W przypadku braku frekwencji ustala się drugi termin Zebrania Przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Kolnie na dzień 16 czerwiec 2017r. godz.10 30 .

  • Szanowni Państwo

    2017.04.07

    UWAGA

    Bardzo prosimy o ostrożność przy otwieraniu wiadomości e-mail z nieznanego źródła.

    Od dnia 04.04.2017 prowadzone są działania phishingowa (szkodliwe) polegające na wykorzystywaniu marki DHL.

    Kliknięcie w link skutkuje zainfekowanie komputera złośliwym oprogramowaniem.

    Powyżej przykład złośliwej wiadomości:

  • Szanowni Państwo

    2017.04.07

    UWAGA

    Bardzo prosimy o ostrożność przy otwieraniu wiadomości e-mail z nieznanego źródła.

    Od dnia 04.04.2017 prowadzone są działania phishingowa (szkodliwe) polegające na wykorzystywaniu marki DHL.

    Kliknięcie w link skutkuje zainfekowanie komputera złośliwym oprogramowaniem.

    Powyżej przykład złośliwej wiadomości:

  • PUCHAR PREZESA BANKU SPÓŁDZIELCZEGO DLA ZESPOŁU "VICTORIA TUROŚL"

    2017.03.20
    W dniu 11 marca na hali sportowej w Turośli odbył się - Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Kolnie. Zmagania sportowe rozpoczęły się około 10 rano, które otworzył Prezes Banku Spółdzielczego w Kolnie Pan Krzysztof Kajko. Podobnie jak rok temu turniej cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony drużyn jak i kibiców. W imprezie wzięły udział zespoły z powiatu kolneńskiego i łomżyńskiego. Bank Spółdzielczy w Kolnie jest inicjatorem sportowych poczynań młodzieżowych od wielu lat wspierając niemalże wszystkie inicjatywy społeczności lokalnej.

    Panująca miła atmosfera turnieju wynikała z radości, gry fair play, jaką wykazywali jej uczestnicy a przede wszystkim zależała również od organizatorów czyli Łukasza Lidackiego oraz Łukasza Sikory, którzy pełnili także rolę sędziów podczas tych rozgrywek. Bank Spółdzielczy w Kolnie wspiera różne formy rekreacji do których zaliczyć można niewątpliwe imprezy sportowe. Ideą naszego Banku jest propagowanie takich imprez, zmierzających do integrowania społeczeństwa oraz poprawy ich warunków zdrowia fizycznego.
  • Informacja dotycząca dyspozycji wkładem na wypadek śmierci zgodnie z art. 56 Prawo Bankowe: Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997r. - Prawo bankowe (tekst jednolity Dz.U. z 2016 r. poz. 1988 tekst z późn. zm.).

    2016.12.09
    1. Posiadacz rachunku oszczędnościowego, rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego lub rachunku terminowej lokaty oszczędnościowej może polecić pisemnie bankowi dokonanie - po swojej śmierci - wypłaty z rachunku wskazanym przez siebie osobom: małżonkowi, wstępnym, zstępnym lub rodzeństwu określonej kwoty pieniężnej (dyspozycja wkładem na wypadek śmierci).

    2. Kwota wypłaty, o której mowa w ust. 1, bez względu na liczbę wydanych dyspozycji, nie może być wyższa niż dwudziestokrotne przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, ogłaszane przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za ostatni miesiąc przed śmiercią posiadacza rachunku.

    3. Dyspozycja wkładem na wypadek śmierci może być w każdym czasie przez posiadacza rachunku zmieniona lub odwołana na piśmie.

    4. Jeżeli posiadacz rachunku wydał więcej niż jedną dyspozycję wkładem na wypadek śmierci, a łączna suma dyspozycji przekracza limit, o którym mowa w ust. 2, dyspozycja wydana później ma pierwszeństwo przed dyspozycją wydaną wcześniej.

    5. Kwota wypłacona zgodnie z ust. 1 nie wchodzi do spadku po posiadaczu rachunku.

    6. Osoby, którym na podstawie dyspozycji wkładem na wypadek śmierci wypłacono kwoty z naruszeniem ust. 4, są zobowiązane do ich zwrotu spadkobiercom posiadacza.
  • Leasing w Banku Spółdzielczym w Kolnie

    2016.11.22
    Nasza oferta obejmuje finansowanie w formie leasingu środków trwałych, zarówno ruchomości jaki i nieruchomości. Z myślą o Klientach, działających w różnych branżach i korzystających z usług Banku, opracowano wiele specjalistycznych rozwiązań, umożliwiających finansowanie potrzeb inwestycyjnych. Dzięki temu Bank zapewnia możliwość sfinansowania wszelkich potrzeb w zakresie finansowania inwestycji dla swoich Klientów, niezależnie od tego czy będzie to prosty zakup środka trwałego czy długotrwały, wieloetapowy proces inwestycyjny.

    Rynek leasingu ma ponad dwudziestoletnią historię w Polsce. Jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków usług finansowych w Polsce w ostatnich 10 latach. Leasing to główne, obok kredytu, źródło finansowania inwestycji pracujących w gospodarce. Taka sytuacja wynika z korzyści, które oferuje leasing:
  • TRYB I WARUNKI OTRZYMANIA ŚWIADCZENIA PIENIĘŻNEGO Z BANKOWEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO W RAMACH OBOWIĄZKOWEGO SYSTEMU GWARANTOWANIA DEPOZYTÓW

    2016.10.10

    Depozyty gromadzone w Banku, tak jak w pozostałych bankach krajowych, są objęte polskim systemem gwarantowania przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (zwany dalej BFG), zgodnie z ustawą z dnia 10 czerwca 2016 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowanych depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji (Dz. U. z 2016 r., poz. 996) według następujących zasad:

  • Gimnazjaliści w Turośli biegają o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Kolnie

    2016.10.07
    19 września 2016 roku na malowniczo położonych trasach leśnych obok kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Turośli odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców klas I-III Gimnazjum w Turośli. Uczniowie mieli do pokonania dystans 1200 metrów. Klasyfikacja końcowa Indywidualnych Biegów Przełajowych o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Kolnie zakończyła się bardzo dobrymi wynikami czasowymi co potwierdza solidne przygotowanie zawodników oraz profesjonalne podejście osób ich trenujących. Gimnazjum w Turośli znane jest z tego, że kładzie duży nacisk na aktywność fizyczną swoich uczniów, osiągając jednocześnie bardzo dobre wyniki nie tylko w skali regionu.


    W biegach uczestniczyło 150 uczniów Gimnazjum w Turośli. Najlepsi przełajowcy otrzymali puchar, medale oraz pamiątkowe nagrody ufundowane przez Bank.
  • Bieg Charytatywny

    2016.10.07
    17 września 2016 roku Bank Spółdzielczy w Kolnie wziął udział w 2 Biegu Charytatywnym PKO który odbył się w Łomży oraz na 11 stadionach lekkoatletycznych całej Polski. Bank reprezentowało 3 pięcioosobowe drużyny, których zadaniem było przebiegnięcie jak najwięcej okrążeń w okresie jednej godziny. Każde przebiegnięte okrążenie to jeden posiłek dla dzieci z ubogich rodzin. Wszyscy uczestnicy biegu łącznie przebiegli 2550 okrążeń co w przełożeniu na środki finansowe daje 633 tys. zł. Reprezentanci Banku Spółdzielczego w Kolnie przebiegli łącznie 101 czterystometrowych okrążeń „zarabiając” w ten sposób dla dzieci ok. 2,5 tys. zł. W biegu oprócz pracowników Banku uczestniczyli również jego przyjaciele do których niewątpliwie zalicza się Piotr Niedbała – Wójt Gminy Turośl oraz Sławomir Milewski – Przewodniczący Rady Gminy Turośl. Swoje drużyny dzielnie dopingowali: Bronisław Szymański –Przewodniczący Rady oraz Krzysztof Kajko – Prezes Zarządu Banku.
    Całość imprezy uświetniła Lidia Chojecka wielokrotna mistrzyni Polski i Europy, która wysoko oceniła przygotowanie wszystkich uczestników. Po skończonym biegu wszyscy reprezentanci Banku zgodnie ocenili, że warto pomagać innym jednocześnie czuć dreszczyk emocji związany z rywalizacją.

Stronicowanie