9102
WPŁATOMAT

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ QUALITY INTERNATIONAL

Z dumą informujemy, że Bank Spółdzielczy w Kolnie został  laureatem Programu Najwyższa Jakość Quality International 2013. Kapituła Programu, działającego pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Klubu Polskie Forum ISO 9000, przyznała naszej Firmie nagrodę w kategorii:

  • QI Order- – produkt najwyższej jakości

W piątek, 18 października br. w IBB Andersia Hotel w Poznaniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca VII edycję programu Najwyższa Jakość Quality International 2013.

To największy w Polsce program projakościowy organizowany przez ForumBiznesu.pl i cykl gospodarczy Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Podczas uroczystej gali, podsumowującej VII edycję Programu zostały nagrodzone podmioty, posiadające czytelną politykę jakości, wyłonione w trzech kategoriach:

QI product – produkt najwyższej jakości,

QI services – usługi najwyższej jakości,

QI order – zarządzanie najwyższej jakości

Nagrody w imieniu Kapituły Programu wręczały m.in. Anna Biszkowiecka - redaktor naczelna Forum Biznesu, Grażyna Żarlicka - Przewodnicząca Sekcji małych i średnich Przedsiębiorstw oraz Sekcji Organizacji Publicznych z Klubu Polskie Forum ISO 9000. Bank Spółdzielczy w Kolnie został laureatem  w kategorii QI product-– produkt najwyższej jakości za wdrożenie programu biometrii w bankomatach Banku Spółdzielczego w Kolnie.

Zdobycie Godła, Medalu i Certyfikatu Najwyższa Jakość jest potwierdzeniem, iż podmioty te stosują najwyższe standardy, a także stanowią element budowania przewagi konkurencyjnej. Jest potwierdzeniem dla odbiorców, iż produkt lub usługa jest  najwyższej jakości, a sygnowanie ich Godłem QI dodatkowo wzmacnia ten przekaz. Podstawą do przyznania nagrody jest m. in. analiza oficjalnych danych oraz opinia organizacji biznesowych i gospodarczych, instytucji certyfikujących oraz powołanych ekspertów.

Nadane wyróżnienie w imieniu Zarządu Banku odebrał  Wiceprezes Kazimierz Sokołowski.

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku

W dniu 16.10.2013 r. w kawiarni Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu miało miejsce spotkanie studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, mieszkańców Kolna i okolic.

W Kolnie rok akademicki 2013/2014 oficjalnie zainaugurowano 17 maja 2013 r. w KOKIS.

W tym spotkaniu licznie przybyłych studentów-seniorów przywitał Pan Krzysztof Kajko Prezes Banku Spółdzielczego w Kolnie, który poprowadził wykład pod tytułem „Troszkę o Bankowości”. W swym wystąpieniu Pan Krzysztof  Kajko przybliżył słuchaczom historię bankowości od początku jej istnienia po bankowość spółdzielczą widzianą dziś. Nie omieszkał dodać również szeregu rad, którymi należałoby się kierować w dzisiejszych czasach jeśli chodzi o globalizm i szybko idący postęp w sferze bankowości w naszym kraju i na świecie. Na co trzeba zwracać uwagę i jakimi priorytetami kierować się aby móc funkcjonować w normalny sposób w dobie dzisiejszej, jeśli chodzi o niejednokrotnie niezrozumiały i bardzo obszerny temat jakim jest bankowość.

Na koniec spotkania został przeprowadzony sprawdzian zdobytej wiedzy. Trzeba przyznać iż seniorzy studenci poradzili sobie bardzo dobrze z owym „kolokwium”. Różnicą między „żakowskim” sprawdzianem a w/w było to, że seniorzy nie zdobywali ocen a nagrody sponsorowane przez Bank Spółdzielczy w Kolnie. Oczywiście najważniejszym przesłaniem tegoż spotkania było to, że kolokwium odbywało się bezstresowo w swoiście przyjaznej atmosferze.

Turniej piłki nożnej o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Kolnie

Piękna pogoda i miła atmosfera w dniu 05.10.2013 r. sprzyjała zawodom zorganizowanym przez LZS w Turośli. Do zawodów przystąpiło pięć Drużyn   z województw podlaskiego, warmińsko- mazurskiego oraz mazowieckiego. Nad całokształtem i przebiegiem zawodów, czuwał kolega Łukasz Lidacki, który wraz z Prezesem Banku Spółdzielczego w Kolnie Krzysztofem Kajko sędziowali turniej. Pierwsze miejsce i Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Kolnie wywalczyła drużyna Turośl I.

Poziom zawodów okazał się wysoki, na pewno zabrakło by tchu na boisku dla amatorów piłki nożnej. Kondycja, technika oraz zgranie zespołów budziło podziw. Miło było popatrzeć na tak dobrze przygotowanych piłkarzy. Nasuwa się tu refleksja, to dlaczego nie „jedziemy do Brazylii” na MŚ.

Jedno jest pewne tak dobrze przygotowane boiska Orlik i ich dostępność w gminach na naszym terenie dla młodzieży może w przyszłości zaowocować i dać nam sukces w postaci dobrej kadry piłkarskiej.

Podsumowując - zawody odbyły się w miłej atmosferze na zakończenie których Organizator spotkania Pan Bogdan Lewandowski, Prezes Banku Pan Krzysztof Kajko i Wiceprezes Pan Kazimierz Sokołowski oraz Dyrektor Oddziału w Turośli Pan Marcin Krejszeff razem z Przewodniczącym Rady Gminy Sławomirem Milewskim złożyli gratulacje i rozdali medale wraz z pucharami dla najlepszych zespołów.

Zawody wędkarskie

W dniu 28.09.2013 r. w Turośli nad zbiornikiem retencyjnym rzeki Turośl użytkowanym przez Koło Wędkarskie o nazwie „Turoślańskie Stowarzyszenie Wędkarskie” z tutejszej miejscowości odbyły się zawody wędkarskie. Sponsorem imprezy był Bank Spółdzielczy w Kolnie.

Atrakcją tychże zawodów był pstrąg, który był zakupiony specjalnie na tą okazję i zapuszczony do zbiornika. Amatorów wędkarstwa nie zabrakło mimo iście rybackiej pogody. Dla wytrwałych dzień ten okazał się hojny ponieważ ryby brał jak nigdy. I tak trójka najlepszych wędkarzy mogła poszczycić się złowionymi trzema pstrągami, każdy z nich.  Zawodnicy a także sponsorzy w/w imprezy uczestniczący w zawodach wytrwali jednak do końca wędkowania i na zakończenie rozdali nagrody dla najlepszych.

Na pokrzepienie przemarzniętych wędkarzy czekały pieczone ziemniaczki oraz kiełbaski z grilla.

Stowarzyszenie Rolników Gminy Turośl

 

W dniu 22.09.2013 r. w Białym Domu w Cieciorach miało miejsce spotkanie Stowarzyszenia Rolników Gminy Turośl, które powstało z inicjatywy społeczności gminy Turośl. Zaproszeni goście uczestniczyli w pierwszym Walnym Zgromadzeniu prowadzonym przez Pana Jerzego Lewandowskiego założyciela stowarzyszenia, który przedstawił między innymi zasady jego funkcjonowania.

Celem spotkania było pokazanie współdziałania Izby Rolniczej ze Stowarzyszeniem a także „dotarcie” do społeczności i przedstawienie problemów i korzyści wynikających z tejże struktury.

Gminę Turośl reprezentował Wójt Gminy Pan Piotr Niedbała. Podlaską Izbę Rolniczą reprezentowali Pan Ryszard Łapiński i Stanisław Rogalski natomiast z Powiatową Izbę Rolniczą powiatu kolneńskiego Pan Jan Żelkowski, Kazimierz Niecewicz i Elżbieta Orłowska.

Bank Spółdzielczy reprezentowali Krzysztof Kajko i Marcin Krejszeff. Pan Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego przybliżył zgromadzonym problematykę funkcjonowania bankowości w dzisiejszej dobie prezentując wykład pod tytułem „Kredyt szansa czy zagrożenie”.

„Superfirma 2013”

„Najlepszy Bank 2013”

Nowa placówka Banku Spółdzielczego w Kolnie

W dniu 15.05.2013 o godz. 900 Bank Spółdzielczy w Kolnie otworzył nową placówkę bankową Filie Nr 2. Mieści się ona w Kolnie przy ul. W. Witosa 3A lokal 7. Jest to już 5 placówka w mieście Kolno. Oprócz obsługi kasowej w placówce tej można będzie dokonywać wszystkich czynności bankowych łącznie z zakładaniem lokat i zaciąganie kredytów. Przy placówce mieści się też bankomat, czynny całą dobę i obsługujący wszystkie karty bankomatowe. Oprócz tego bankomaty mieszczą się w Centrali Banku, Stacji Paliw „ORLEN”, Filii Nr 1, Markecie „Biedronka”.

Uroczystego przecięcia wstęgi w dniu otwarcia dokonali Starosta Kolneński Henryk Duda, Burmistrz Miasta Kolno Andrzej Duda, Wójt Gminy Kolno Tadeusz Klama oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Banku Spółdzielczego w Kolnie Bronisław Szymański i Krzysztof Kajko Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Kolnie.

Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 900 – 1700.

Uroczystości towarzyszyło spore zainteresowanie mieszkańców. Chwilę po otwarciu znaleźli się pierwsi klienci, którzy przyszli opłacić swoje rachunki. Nowa lokalizacja placówki zapewni wyższy standard świadczenia usług finansowych i zadowoli okolicznych mieszkańców.

Bank Spółdzielczy w Kolnie mecenasem wzbogacania wiedzy przy udziale Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych.

„Pomóc człowiekowi myślącemu, aby znalazł swego istnienia cel, swego życia gwiazdę i własną drogę…”  - Ignacy Solarz

Mamy zaszczyt poinformować, że Bank Spółdzielczy w Kolnie, zgodnie przytoczonymi powyżej słowami wspierać będzie działalność nowopowstałego w powiecie kolneńskim Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych. Zadaniem jego będzie min. poszerzenie wiedzy uczestników z zakresu historii Polski oraz powiatu kolneńskiego,  bogactwa przyrodniczego ziemi kolneńskiej, z zakresu praktycznej wiedzy bankowej oraz kontaktu z mediami.

 

                                         

110-lecie Banku Spółdzielczego w Kolnie

W dniu 28 września 2012 r. Bank Spółdzielczy w Kolnie obchodził jubileusz 110-lecia powstania Banku. Była to druga część uroczystych obchodów. Pierwsza odbyła się dnia 24 czerwca 2012 r, w podczas wspólnie organizowanego z miastem Kolno i starostwem powiatowym festynu dla mieszkańców powiatu kolneńskiego pod nazwą 'Imieniny Jana z Kolna - urodziny Banku Spółdzielczego".

  • -

 25 stycznia 2013 roku w Pałacu Prymasowskim w Warszawie miała miejsce gala wręczenia statuetek i certyfikatów Konkursu  Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców. Bank Spółdzielczy w Kolnie otrzymał Diamentową Statuetkę i Godło Promocyjne Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców wraz z 7 Złotymi Gwiazdami za systematyczne wzbogacanie i usprawnianie przyjaznej współpracy z małymi i średnimi przedsiębiorcami .Wyróżnienie dla Banku odebrała Wiceprezes Zarządu Teresa Kozikowska.

 Krajowa Izba Gospodarcza wraz z Polsko-Amerykańską Fundacją Doradztwa dla Małych Przedsiębiorstw zorganizowały kolejną, XIV edycję konkursu Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców.

Godło Promocyjne Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców jest doskonałą rekomendacją banków budujących właściwe relacje z małymi i średnimi firmami. Sprzyja ono budowie silnych więzi między tymi sektorami. Dzięki temu uczestnicy konkursu są naturalnymi partnerami przedsiębiorców w świadczeniu usług bankowych. Uczestnictwo w Konkursie nakłada określone obowiązki a sam Konkurs przebiega w dwóch etapach.

 I etap to przedstawienie pisemnej prezentacji, która podlega ocenie punktowej przez niezależnych ekspertów. Warunkiem przejścia do drugiego etapu jest uzyskanie odpowiedniej ilości punktów .

 II etap to badanie jakościowe. W każdej ze zgłoszonych jednostek przeprowadzany jest audyt a jednocześnie prowadzone są badania opinii klientów.

Badania opinii klientów były prowadzone wśród klientów korzystających z bezpośredniego kontaktu z bankiem oraz korzystających z bankowości elektronicznej. Przedsiębiorcy odpowiadając na kilkanaście pytań dotyczących m.in. zakresu oferty, dostępności usług, ich jakości oraz szybkości procedur oceniali współpracę z bankiem.

Kapituła Konkursu podjęła decyzję o przyznaniu nagród, w oparciu o ocenę audytorów, badania opinii klientów oraz badania pracy doradców bankowości MSP.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -