5596
WPŁATOMAT

Informacje Ogólne

Western Union to światowy lider na rynku szybkich międzynarodowych przekazów pieniężnych. Klienci Western Union mogą łatwo i bezpiecznie przekazać pieniądze do ponad 245 000 placówek zlokalizowanych w 200 krajach na całym świecie. Jest to największa sieć placówek świadczących międzynarodowe przekazy pieniężne.

Western Union jest spółką zależną First Data Corporation (FDC) notowaną na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. FDC to lider na rynku płatności elektronicznych, oferujący najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne dla instytucji finansowych. Obsługuje 75% wszystkich płatności elektronicznych (m.in. rozliczenia kart kredytowych, płatności za pośrednictwem internetu i telefonii komórkowej) na łączną sumę 3 miliardów USD dziennie. To 1 milion transakcji na godzinę.

W Polsce przekazy Western Union przeznaczone są dla osób prywatnych i dostępne w obrocie krajowym i międzynarodowym.

  • W obrocie krajowym przekazy realizowane są w PLN.
  • W obrocie międzynarodowym przekazy realizowane są w PLN lub w USD, w zależności od dyspozycji klienta i uprawnień walutowych poszczególnych placówek.
  • Przekazy wysyłane za granicę podlegają kontroli dewizowej, a maksymalna kwota przekazu nie może przekroczyć równowartości 7499,- USD (bez opłaty).
  • Wypłata przekazu w Polsce realizowana jest bez ograniczeń kwotowych.

Szczegółowe informacje o zasadach wysłania i wypłaty przekazów Western Union udzielane są przez konsultantów naszego banku