*  Porządek obrad Zebrania Przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Kolnie

2022.06.08

Zarząd Banku Spółdzielczego w Kolnie zawiadamia, że w dniu 24 czerwca 2022 r. o godz. 10:00 w Kolnie, w lokalu - sala konferencyjna Banku przy ul. Kolejowej 2 - odbędzie się Zebranie Przedstawicieli Banku Spółdzielczego w Kolnie.

*  Bank Spółdzielczy w Kolnie nagrodzony przez Związek Banków Polskich

2022.06.07
-

W XXV edycji Krajowego Rankingu „Wyróżniające się Banki Spółdzielcze”, Bank Spółdzielczy w Kolnie otrzymał nagrodę w kategorii „Bank Progresywny”. Zaszczytne wyróżnienie wręczał Prezes Związku Banków Polskich, Pan Krzysztof Pietraszkiewicz. Z jego rąk nagrodę na wieczornej Gali Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej odebrał Prezes Banku Spółdzielczego w Kolnie, Pan Krzysztof Kajko. Podkreślenia godny jest fakt, że wyróżnienie otrzymały tylko dwa banki spółdzielcze.

*  Bank Spółdzielczy w Kolnie przekazał 10 000 zł darowizny na pomoc Ukrainie.

*  Pomoc dla Ukrainy

*  JAK DBAĆ O BEZPIECZEŃSTWO SWOICH PIENIĘDZY?

2022.02.25

Korzystając z bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej zawsze przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa.

 • NIGDY nie podawaj nikomu przez Internet lub telefon swoich danych osobowych, identyfikatorów ani haseł. 
 • Nie instaluj oprogramowania i nie ściągaj aplikacji pochodzących z nieznanych źródeł. 
 • Nie otwieraj maili od nieznanych nadawców, nie klikaj w załączniki do wiadomości czy smsów, które wydają Ci się podejrzane (np. pochodzą od firmy kurierskiej, chociaż niczego nie zamawiałeś w sklepach internetowych albo od dostawcy energii, z którym nie masz podpisanej umowy). 
 • Nie klikaj w linki prowadzące do stron rzekomo aktualizujących Twoje certyfikaty bezpieczeństwa lub system transakcyjny – bank NIGDY o to nie prosi w mailach. 
 • Uważaj na wiadomości, w których ktoś prosi Cię o dopłatę do jakiejś transakcji – upewnij się, najlepiej dzwoniąc do danej osoby lub firmy, czy prośba jest prawdziwa. 
 • Nie wysyłaj kodów BLIK nawet osobom znajomym, które proszą Cię o to przez Facebooka, messangera lub inny serwis społecznościowy, najlepiej zadzwoń i zapytaj, czy rzeczywiście ktoś miał do Ciebie taką prośbę.

PAMIĘTAJ:

 • Korzystaj zawsze z aktualnego systemu operacyjnego oraz z aktualnych aplikacji. Zabezpiecz swój komputer aktualnym oprogramowaniem antywirusowym.
 • Korzystaj z poprawnych, czyli trudnych do rozszyfrowania haseł do komputera i do bankowości internetowej. Silne hasło powinno składać się z co najmniej 8 znaków, zawierać wielkie i małe litery, cyfry oraz znaki specjalne. Nie zapisuj haseł ani ich nie przekazuj innym osobom.
 • Ustal bezpieczne limity przelewów internetowych i płatności kartą. Łatwo je zmienisz w bankowości elektronicznej.
 • Korzystaj z bankowości elektronicznej na własnym sprzęcie i w miejscu z zaufanym Internetem. Unikaj logowania w miejscach typu kino, kawiarnia, publiczne hot-spoty.
 • Zawsze po zakończeniu korzystania z bankowości internetowej klikaj w przycisk „Wyloguj”.
 • Logując się na stronę bankowości internetowej, sprawdź poprawność adresu i szyfrowanie połączenia (adres powinien zaczynać się od https://... a obok powinien być widoczny symbol zamkniętej kłódki). Sprawdź także dokładnie poprawność adresu URL pod kątem literówek i niestandardowych znaków, które bardzo często nie są widoczne na pierwszy rzut oka.
 • Zawsze zwracaj uwagę na komunikaty o błędach certyfikatów wyświetlane przez przeglądarkę internetową. Zrezygnuj z transakcji, jeśli cokolwiek wzbudzi Twoje wątpliwości.
 • Nie instaluj na swoim komputerze programów z nieznanych źródeł.
 • Na komputerze korzystaj z klawiatury ekranowej wprowadzając hasło.
 • Śledź informacje oraz komunikaty publikowane na stronie Banku oraz przesyłane na Twoją skrzynką w systemie bankowości elektronicznej.


Jeśli ktoś dzwoni do Ciebie podając się za pracownika banku, jeśli otrzymujesz wiadomości, których nadawcy podszywają się pod bank lub po prostu coś Cię zaniepokoiło w związku z przelewami, zadzwoń do Naszego Banku.

PAMIĘTAJ w przypadku czasowej niedostępności Twojej bankowości elektronicznej zachowaj spokój i nie ulegaj panice. Taki jest właśnie cel cyberprzestępców – wywołanie paniki, strachu i chaosu. Nie wspieraj ich w tym. Nie kieruj się również anonimowymi opiniami czy komentarzami np. z mediów społecznościowych czy forów internetowych. Upewnij się, że to wiarygodne informacje a nie „fake newsy”.

polityka prywatności powered by netadmin 7.12